Dogoterapia

Dogoterapia zwana inaczej kynoterapią to nic innego jak terapia z udziałem psa. Polega ona na włączeniu przeszkolonego zwierzęcia do procesu nauczania dzieci oraz eliminowania u nich różnych trudności, czy to związanych z relacjami z rówieśnikami, czy dotyczącymi lęków. Zabawa z psem ułatwia prowadzenie różnych zajęć edukacyjnych oraz wspiera rozwój emocjonalny najmłodszych. Dogoterapia dostarcza dzieciom pozytywnych bodźców oraz satysfakcji z przebywania z psim przyjacielem. Nasi przedszkolacy kochają zajęcia z udziałem zwierzaka, podczas których uczą się odpowiedzialności, szacunku do przyrody oraz nazywania emocji.

pies w przedszkolu

pies na ręcach kobiety

Jak wygląda dogoterapia w przedszkolu?

W zależności od pory roku zajęcia z psem odbywają się w bajkowych przestrzeniach naszego przedszkola lub na świeżym powietrzu. Współpracujący z nami dogoterapeuta przygotowuje wiele scenariuszy spotkań czworonoga z przedszkolakami tak, aby połączyć edukację z zabawą. Rodzice nie muszą przy tym obawiać się o bezpieczeństwo swoich pociech – pies terapeuta to potulne i kochające zwierzę.