Zajęcia z psychologiem

Zajęcia z psychologiem w przedszkolu są niebywale ważne dla prawidłowego rozwoju psychicznego dzieci. Praca indywidualna oraz w grupach pomaga rodzicom i pedagogom w rozpoznawaniu, a także rozwijaniu predyspozycji przedszkolaków. Zajęcia z psychologiem pokazują właściwe wzorce społeczne, uczą komunikacji międzyludzkich, a także nazywania własnych emocji. Ponadto opieka psychologiczna w przedszkolu umożliwia rozwiązywanie różnych trudności wychowawczych.

kobieta w okularach przyglądająca się dziecku

dziecko u psychologa

Jak wyglądają zajęcia z psychologiem w przedszkolu?

Zajęcia z psychologiem w naszym przedszkolu pełne są atrakcyjnych dla dzieci ćwiczeń, które łączą edukację i trening umysłu z zabawą. W dużej mierze specjalista opiera pracę z przedszkolakami na stymulacji sensorycznej. Dzieci biorą udział w ćwiczeniach grafomotorycznych; grach dydaktycznych rozwijających umiejętność logicznego myślenia, rozumienia przyczynowo-skutkowego oraz współpracy z rówieśnikami; a także w różnych treningach kształtujący świadomość swojego ciała oraz myśli. Zadzwoń do nas i poznaj szczegółowy program opieki psychologicznej.