Zajęcia terapeutyczne Sensoplastyka® i Terapia Ręki©

Sensoplastyka® jest to edukacja sensoryczno-plastyczna wpływająca na optymalny rozwój całego organizmu. Autorką metody jest Izabela Anna Stefańska. W trakcie zajęć wykorzystujemy metody twórczego wspierania rozwoju małego dziecka oparte na założeniach podejścia coachingowego. Oznacza to, że traktujemy dziecko jako podmiot, który poznaje siebie i otaczający go świat w sposób aktywny, a wiedza, którą zdobywa, wpływa na jego sposób postrzegania świata i zachowanie. Celem jest budowanie twórczych, samodzielnych i zrównoważonych osobowości.

Terapia Ręki© to zespół indywidualnie dobranych, skoordynowanych działań i ćwiczeń, umożliwiających usprawnienie mechanizmów odpowiedzialnych za kontrolowanie ruchów ręki. Celem terapii jest m.in. poprawa koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Dodatkowo szczególnym zainteresowaniem przedszkolaków cieszą się zajęcia z programowania oraz gry w szachy!

dziecko grające w szachy

bawiące się dziecko

Jak łączyć naukę i zabawę w przedszkolu?

Edukacja i zabawa w przedszkolu muszą być ze sobą idealnie wyważone. Ważne jest ciągłe wspieranie dziecka w przekraczaniu kolejnych granic świata nauki, ale zawsze z dużą dawką zabawy i w bezstresowych warunkach. W naszym przedszkolu tworzymy domową atmosferę, która pomaga przedszkolakom w szybkim rozwoju. Kluczem do sukcesu jest zaś dobre samopoczucie dzieci – radosny maluch łaknie wiedzę, doskonale się przy tym bawiąc.