Zajęcia z logopedą

Program naszego przedszkola uwzględnia zajęcia z logopedą, które mają zarówno charakter indywidualnych ćwiczeń, jak i pracy grupowej przedszkolaków. Rodzice dzieci z trudnościami logopedycznymi mogą też liczyć na wsparcie w profesjonalnej terapii, która uwzględnia również zajęcia z psychologiem. Chcesz wiedzieć więcej – skontaktuj się z nami, opowiemy Ci o pracy naszego przedszkola!

dziecko ćwiczące wymowę

dziecko u logopedy

Dlaczego zajęcia logopedyczną są tak ważne dla dzieci?

Wbrew mylnym przekonaniom praca dziecka z logopedą jest ważna nie tylko wtedy, kiedy przedszkolak ma trudności w prawidłowym mówieniu, czy artykulacji. Taka opieka specjalisty jest istotna dla każdego malucha. Zajęcia z logopedą zapewniają bowiem:

• wsparcie dziecka w nauce mowy, mówienia, artykulacji, a nawet odczytywania emocji innych;
  • stymulację w nabywaniu ważnych kompetencji językowych;
  • usuwanie zaburzeń czy zakłóceń w komunikacji werbalnej;
  • pomoc w przezwyciężaniu trudności z mówieniem oraz rozumieniem mowy;
  • szlifowanie pięknej mowy, która wpływa również na ogólny rozwój psychiczny dziecka.

Podkreślić też warto, że zajęcia z logopedą pełne są atrakcyjnych dla dzieci zabaw.